" SAF BİLİNÇ OL "
" SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN HAREKETE GEÇ "
Yogik Fizyoterapi (YFT)
Home

Yogik Fizyoterapi (YFT)

YFT (YOGİK FİZYOTERAPİ) EĞİTİMİ

EĞİTMEN: OMİD MAHDAVİAN

Yogik Fizyoterapi, AME Ayurvedik Psikoterapi çalışmasının bedensel kısmını temsil eden uygulamadır. AME Ayurvedik Psikoterapi, Ayurveda Tıbbını temel alarak nabız yöntemiyle teşhis konulduktan sonra kişinin fiziksel ve psikolojik durumuna göre kişiye özel, beden, zihin ve ruha yönelik uygulamaların bütünüdür.

Yogik Fizyoterapi (YFT) ise bu üçlünün beden kısmını içeriyor. Çalışma, Yoga Asanaları, Yumeiho terapi, Refleksoloji, Chinese Massage, Tai Massage, Kayropraktik (manipulasyon tedavisi), Shiatsu, Foot Massage, Ayurvedik Massage, Tai Chi vb. bedensel çalışmalar ve Reiki enerji çalışmasını bir araya getirerek farklı bir düzende tasarlanmıştır.

Bedenimizi bilincimizin şekillendirdiğini göz önünde bulundurursak ve 3. Binyılın hastalığının stres temelli hastalıklar olduğunu kendimize hatırlatmış olursak, şu sonuca varabiliriz ki, dengesiz ve sağlıksız bilinç halimiz, bedenimizin omurga ve leğen kemiğinin, beden kanallarının, kemik yapısı, kas ve doku, kan dolaşımı sisteminin olumsuz etkilenmesine neden oluyor. Bu yüzden de zihinsel ve ruhsal çalışmalarda bedenle çalışmadan istenilen sonucu elde etmemiz zor olacaktır. Bu noktada Yogik Fizyoterapi’nin amacı kişinin yapısına özel bedensel uygulamayı yaparak bedendeki enerji akışının, iskelet sisteminin, dokusal sistemin dengeli çalışmasını sağlamaktır.

Danışana nabız yöntemiyle teşhis konulduktan sonra, bireysel durumuna göre YFT uygulamasının şekli, süresi ve sayısı belirlenmektedir.

 

Yogik Fizyoterapi Uygulayıcı Eğitimi

Yogik Fizyoterapi uygulamasının, bireysel seanslar dışında Uygulayıcı Eğitimi de düzenlenmektedir. Uygulayıcı Eğitimi 3 aşamadan oluşmaktadır.

  • İlk aşamada Yoga ve Masaj teknikleri;
  • İkinci aşamada Kayropraktik teknikleri;
  • Üçüncü aşamada ise Enerji Terapi teknikleri yer almaktadır.

Eğitim süresi

Eğitim teorik ve uygulamalı olarak toplam 80 saatten oluşuyor.

Sertifikasyon

Eğitim sonunda tüm dünyada geçerliliği olan “Oxford Universal Cert Academy”nin uygulayıcı sertifikası veriliyor.

Yogik Fizyoterapi (YFT)
Yogik Fizyoterapi (YFT)
Yogik Fizyoterapi (YFT)
Yogik Fizyoterapi (YFT)
Yogik Fizyoterapi (YFT)
Yogik Fizyoterapi (YFT)