" SAF BİLİNÇ OL "
" SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN HAREKETE GEÇ "

LİFE STYLE

 

Gece, gündüz ve mevsimlerin özel yaşam koşullarına uyum sağlayarak hastalıklardan korunmak için yöntemlerin sunulduğu Ayurveda dalıdır. Bedensel işlevler, hastalıkların oluşmasını engelleyen bilgiler ve zihinsel tutum, ömrü uzatmanın yolları, ayrıca ilaç kullanımının önüne geçmenin yolları bu bölümde ele alınmaktadır.

Life Style çalışmaları, hastalıkların önlenmesi, bütünsel anlamda insanın tüm yaşamını dengelemeyi hedefliyor. Böylece kişinin fiziksel, zihinsel ve ruhsal (içsel) sağlığı göz önünde bulundurularak, yaşam tarzı ve çevrenin dışsal durumları da sağlık üzerindeki etkileri açısından incelenir.

Günlük yaşamını ve bir ömür boyunca yaşam tarzını daha kaliteli ve sağlıklı hale getirmek isteyen herkes bu çalışmaya katılarak Ayurveda Tıbbının benzersiz dokunuşlarından faydalanabilir.

2 tam günlük bu eğitimde, katılımcılar elementlerin, doshaların, zihin ve beden yapılarının özelliklerini öğrenerek, bu özelliklerin gün, mevsim, yaş durumlarına göre zihinsel, bedensel, ruhsal olarak, aynı zamanda da beslenme ve beden egzersizleri anlamında nasıl düzenleyeceklerini öğrenmiş olacaklar.

Bu bilgiler var olan problemlerin nasıl çözülmesine yönelik yön vermekle beraber, sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturularak önleyici çalışmaların hayata katılmasını sağlamaktadır.