" SAF BİLİNÇ OL "
" SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN HAREKETE GEÇ "

AME 12 TEKNİK WORKSHOP ve AME TERAPİ, AYURVEDA TANITIM SEMİNERİ

AME 12 TEKNİK WORKSHOP

AME 12 Teknik, sizlere zihniniz, varoluşunuz, yaşama, düşünme ve davranma tarzınızı tanımak ve değiştirmekle ilgili yeni bir pencere açacak. AME, Ayurveda, Meditasyon ve Enerji çalışmalarından oluşan bütünsel bir terapi tekniğidir. Bu teknik 5.000 yıllık uzun tarihe sahip olan Ayurveda Tıp bilimini temel almıştır. Ayurveda kendi içinde 8 temel dala ayrılıyor. AME Ayurvedik Psikoterapi ise bu dallardan Psikiyatri dalının geliştirilmiş ve güncellenmiş halidir.

12 Teknik ise bu bilimin temelleri üzerine inşa edilmiş ve insanın kendi kişisel yolculuğunda karşılaştığı bedensel, ruhsal, zihinsel, psikolojik sağlığı ve tüm bunlara sebep olan inorganikler ve zihinsel virüslerin bütüncül bir şekilde tedavisini hedeflemektedir. Dünyada ilk kez Ayurveda ve Tantra Uzmanı Omid Mahdavian tarafından geliştirilen ve kullanılmaya başlayan bu teknik, kadim tıp sisteminden ilham alarak modern teknoloji dünyasının problemlerine yanıt veriyor.

 

AME TERAPİ, AYURVEDA (Graha Çikitsa , Bhutavidya) TANITIM SEMİNERİ

AME TERAPİ, Ayurveda, Meditasyon ve Enerji çalışmalarından oluşan bütünsel bir terapi tekniğidir. Bu teknik 5.000 yıllık uzun tarihe sahip olan Ayurveda’yı temel almıştır. Ayurveda kendi içinde 8 temel dala ayrılıyor.

AME Terapi ise bu dallardan Psikoterapi dalının geliştirilmiş ve yeniliklerle farklı seviyelere taşınmış halidir.

Aynı zamanda 8 çeşit zihinsel Yoga (Meditasyon) ve Enerji çalışmaları da bu tekniğin içinde yer almaktadır. AME Terapi, insanın kendi kişisel yolculuğunda karşılaştığı bedensel, ruhsal, zihinsel, psikolojik sağlığı ve tüm bunlara sebep olan inorganikler ve zihinsel virüslerin bütüncül bir şekilde teşhis ve tedavisini hedeflemektedir. Dünyada ilk kez Omid Mahdavian tarafından geliştirilen ve kullanılmaya başlayan bu teknik, kadim tıp sisteminden ilham alarak modern teknoloji dünyasının problemlerine yanıt veriyor.

 

Omid Mahdavian hakkında

Omid Mahdavian İran kökenli bir Yoga Hocası ve Ayurvedid (Ayurveda Doktoru)’dir. 18 yıllık araştırmaları ve deneyimleri ile tarihi 5000 yıl öncesine dayanan birçok kadim tekniği bir araya getirerek, şifaya ve bilgeliğe bütünsel bir yaklaşım sunmuştur.

Çocuk yaşlarından itibaren Uzak Doğu Dövüş Sanatları eğitimleri alan Mahdavian, kendi ülkesinde Beden Eğitimi bölümünde lisans eğitimini tamamlamış, Medical Spor alanında uzmanlık eğitimi almış ve İran Federasyonuna bağlı Yoga Eğitmenliği Eğitimlerini tamamlamıştır. Aynı Federasyona bağlı Ayurveda eğitimlerini tamamlayarak Ayurveda Uzmanı olma hakkını kazanmıştır. Ayurveda’nın Psikoterapi ve Psikiyatki alanında uzmanlaşarak  uzun süren araştırmaları sonucunda “AME Ayurvedik Psikoterapi ve Parapsikoloji” tekniğini oluşturmuştur.

Ayurveda bakış açısını temel alarak, farklı masaj teknikleri – tai masaj, chinese masaj, foot masaj; fizyoterapi, kayropraktik, yumiho terapi, refleksoloji, shiatsu, asana yoga, chigong, tai – chi vb. birçok tekniği bir araya getirerek “YFT – Yogik Fizyoterapi” çalışmasını ortaya çıkarmıştır.

Günümüzde tek tek ulaşılarak her biri için ayrı ayrı zaman harcanması gereken tekniklerin bir bütün olarak sunulmasının daha efektif bir yaklaşım olduğunu savunan Omid Mahdavian, bir araya getirdiği bu bütünsel öğretiyi insanlarla buluşturmak için çeşitli workshoplar, seminerler ve eğitimler düzenleyerek yolculuğuna devam etmektedir.